PIT-11 elektronicznie tylko za zgodą pracownika

KIS wydał indywidualną interpretację, zgodnie z którą PIT-11 można wysłać pracownikowi elektronicznie wyłącznie za jego zgodą.

 

Przypominamy, że do końca lutego br. pracodawcy są zobowiązani do wysłania dokumentu PIT-11 za 2019 rok zatrudnianym w tym okresie pracownikom.

Mogą to zrobić tradycyjną pocztą lub elektronicznie. Forma elektroniczna (np. e-mail) będzie jednak skuteczna tylko wówczas, gdy pracodawca uzyska uprzednio stosowną zgodę ze strony pracownika. Potwierdza to niedawna indywidualna interpretacja KIS.

UWAGA! Jeśli pracodawca nie otrzyma takiej akceptacji, to nie tylko nie wypełni obowiązków płatnika, ale również narazi się na odpowiedzialność karnoskarbową!

 

Pobierz za darmo kalendarz kadrowego 2020 r. na obecny miesiąc (kliknij) 

Potrzebujesz wsparcia w zakresie kadrowo-płacowym? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów Grant Thornton >>

 

 

oprac.: HZK za The Center of Excellence Grant Thornton

źródło: https://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczegoly/szczegoly-interpretacji-indywidualnej.xhtml?dokumentId=566496&poziomDostepu=PUB&indexAccordionPanel=-1#tresc

 

mm

Specjalista ds. marketingu produktowego w Grant Thornton. Prasowy dziennikarz ekonomiczny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, samodzielna księgowa. Wieloletni współpracownik Grupy Wydawniczej Infor oraz Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Pisała m.in. dla Dziennika Gazety Prawnej czy Wydawcy Harvard Business Review Polska. Laureatka wyróżnienia prasowego „Pióro Odpowiedzialności” przyznawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zobacz także

Skomentuj