228 mln dla pracodawców na szkolenia

W ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego w bieżącym roku pracodawcy mają do dyspozycji 228 mln złotych na szkolenia.

 

Jednym z rządowych rozwiązań, które mają pomagać pracodawcom zapełnić luki kadrowe, jest przekwalifikowanie pracowników. W tym celu, w ramach Funduszu Pracy, powstał Krajowy Fundusz Szkoleniowy, który ma stanowić realne wsparcie dla zainteresowanych przedsiębiorców.

Zobacz jak możemy Ci pomóc >> 

 

Realne pieniądze do wzięcia

W ramach Funduszu pracodawcy mogą starać się o uzyskanie refundacji części lub – w przypadku firm do 10 zatrudnionych – całości kosztów szkoleń. W minionym roku przeznaczono na ten cel ponad 105 mln zł, za to w bieżącym, wyasygnowana kwota jest ponad dwukrotnie wyższa – wynosi ponad 228 mln zł.

 

Na co wsparcie?

Zainteresowani pracodawcy mogą wystąpić o przyznanie środków na przykład na szkolenia w zidentyfikowanych zawodach deficytowych w danym powiecie/województwie, czy na wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45. roku życia.

 

Deficytowe zawody

Jak wynika z najnowszych prognoz Barometru zawodów na 2019 rok autorstwa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pracodawcom najtrudniej będzie obsadzić stanowiska w branży budowlanej, produkcyjnej i transportowej. Jedynie ekonomiści – w skali całego kraju – mogą mieć trudności w znalezieniu pracy w swoim zawodzie.

mm

Prasowy dziennikarz ekonomiczny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, samodzielna księgowa, od 2014 roku związana ze spółką doradczo-audytorską Grant Thornton jako specjalista ds. marketingu. Wieloletni współpracownik Grupy Wydawniczej Infor oraz Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Pisała m.in. dla Dziennika Gazety Prawnej czy Wydawcy Harvard Business Review Polska. Laureatka wyróżnienia prasowego „Pióro Odpowiedzialności” przyznawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zobacz także

Skomentuj

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud