Alert! ZUS udostępnił kreator uproszczonego wniosku o A1 dla pracujących zagranicą

Od dziś ZUS umożliwia skorzystanie z kreatora do wypełniania i składania uproszczonego wniosku o zaświadczenie A1 dla osób pracujących zagranicą. Robocze wersje na starych drukach zniknęły z PUE dwa dni temu.

 

Od północy 30 września br. ZUS udostępnia nowe wersje wniosków A1. Przypominamy – wnioski o wydanie zaświadczenia A1 dotyczą potwierdzenia posiadania ubezpieczenia przez osobę delegowaną do pracy zagranicą (tj. osobę, która wykonuje pracę najemną lub pracę na własny rachunek w różnych Państwach Członkowskich UE, EOG lub Szwajcarii).

 

Kreator wniosków o zaświadczenie A1 wyświetla pytania i na podstawie otrzymanych odpowiedzi od wnioskodawcy tworzy komplet dokumentów wraz z załącznikami – wybiera odpowiedni wniosek i wypełnia go danymi wpisanymi przez użytkownika.

 

Dotychczasowe formularze wniosków o zaświadczenie A1 były udostępniane przez ZUS jedynie do 29 września br. do godz. 22:00. Po tym terminie rozpoczęło się usuwanie z profili płatników ZUS wypełnionych, ale niewysłanych dokumentów (zapisanych w wersji roboczej lub w zakładce „Zlecenia”).

 

Poradnik ZUS do wypełnienia wniosku o zaświadczenie A1 znajduje się tutaj >> (klik). 

 

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami kadrowo-płacowymi >>.  

 

mm

Specjalista ds. marketingu produktowego w Grant Thornton. Prasowy dziennikarz ekonomiczny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, samodzielna księgowa. Wieloletni współpracownik Grupy Wydawniczej Infor oraz Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Pisała m.in. dla Dziennika Gazety Prawnej czy Wydawcy Harvard Business Review Polska. Laureatka wyróżnienia prasowego „Pióro Odpowiedzialności” przyznawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zobacz także

Skomentuj