Nowy wzór świadectwa pracy - bez imion rodziców

Z dniem 29.06.2019 r. weszło w życie Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectwa pracy.

 

Główną zmianą jest usunięcie ze świadectwa pracy imion rodziców pracownika, dostosowujące wzór świadectwa pracy do zmian w Kodeksie pracy wynikających z ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw (RODO), które weszły w życie 04.05.2019 r.

Rozporządzenie przewiduje także możliwość uzyskania nowego świadectwa pracy przez pracownika w sytuacji, kiedy pracodawca w okresie pomiędzy 4 maja 2019 r., a 29 czerwca 2019 r., wydał pracownikowi świadectwo pracy zawierające informację o imionach rodziców pracownika.

 

Link do rozporządzenia tutaj: http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1197/1

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji skontaktuj się z ekspertami outsourcingu kadrowo-płacowego Grant Thornton >>

mm

Starszy Specjalista ds. Kadr i Płac, Ekspert HR z szerokim doświadczeniem we współpracy z firmami z kapitałem polskim i zagranicznym w zakresie obsługi płacowo-kadrowej pracowników zewnętrznych oraz projektowania, wdrażania i monitorowania efektywności zmian w procesach administracyjno-kadrowych, a także budowania zaangażowania pracowników. W Zespole The Center of Excellence w Departamencie Outsourcingu w Grant Thornton zajmuje się wsparciem procesów biznesowych poprzez optymalizację i automatyzację procesów administracyjno-kadrowych, dostosowaniem procedur do zmieniających się regulacji w zakresie zagadnień kadrowo-płacowych. Aktywnie wspiera użytkowników systemów operacyjnych w zakresie wdrażanych usprawnień, prowadzi szkolenia i webinaria dla specjalistów z obszaru kadr i płac.

Zobacz także

Skomentuj