Nowe wzory wniosków od ZUS dla ubiegających się o wsparcie z Tarczy Antykryzysowej 2.0

ZUS opublikował dzisiaj na PUE ZUS nowe wzory wniosków dotyczące ubiegania się o świadczenia postojowe, zawieszenie spłaty czy odstąpienie od odsetek za zwłokę. Szczegóły poniżej.

 

Dzisiaj na stronie ZUS.pl pojawiły się następujące wzory wniosków, zgodne z zaktualizowanymi przepisami ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (tzw. Tarcza Antykryzysowa 2.0):

  • nowa wersja wniosku dla osób ubiegających się o świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność (wniosek RSP-D),
  • nowy wniosek dla osób ubiegających się o odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę (wniosek RDO),
  • nowy wniosek dla osób ubiegających się o zawieszenie spłaty umowy (wniosek RDS),
  • nowy wniosek dla osób ubiegających się o świadczenie postojowe za kolejny okres dla osób prowadzących działalność (wniosek RSP-DK),
  • nowy wniosek dla osób ubiegających się o świadczenie postojowe za kolejny okres dla umów cywilnoprawnych (wniosek RSP-CK).

 

 UWAGA! ZUS zwraca uwagę, że skany, zdjęcia czy wypełnione pliki word lub pdf przesłane e-mailem, nie będą traktowane jak wnioski i nie będą przez urzędników ZUS rozpatrywane.

 

Więcej informacji tutaj: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/nowe-wnioski-na-pue-zus-w-zwiazku-z-rozwiazaniami-tzw_-tarcza-antykryzysowa-2_0/3391992

 

Szukasz informacji z zakresu prawa pracy w kontekście pandemii koronawirusa? Kliknij:

Koronawirus – prawa pracodawców i pracowników

 

Chcesz wiedzieć, z jakich rozwiązań mogą skorzystać przedsiębiorcy uratować miejsca pracy? Zajrzyj tutaj >> (klik).  

 

Potrzebujesz wsparcia dla swojej firmy w tym trudnym czasie?

Skorzystaj z pakietu szczepionkowego Grant Thornton >>.

Te usługi pomogą Tobie przetrwać kryzys >>.  

 

mm

Od 2019 roku w Departamencie Outsourcingu Grant Thornton. Absolwentka studiów magisterskich kulturoznawstwo USA na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Podyplomowych z Kadr i Płac. Ukończyła kurs w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce i uzyskała kwalifikacje zawodowe jako 'Specjalista ds. Kadr i Płac'. Świadczy usługi kadrowe dla dużego, międzynarodowego przedsiębiorstwa.

Zobacz także

Skomentuj