Warto przeczytać: Komentarz do marcowych danych z rynku pracy

O ewentualnym nasileniu zwolnień w kwietniu, rozwiązaniach mogących je powstrzymać oraz szacunkach dotyczących stopy bezrobocia na koniec roku.

 

W dzisiejszej publikacji na łamach Onet.pl/Business Insider Monika Smulewicz – Partner Grant Thornton, ekspert prawa pracy, komentuje bieżące informacje na temat rynku pracy w Polsce. W artykule odpowiada na następujące pytania, w odniesieniu do marcowych, mało optymistycznych danych:

  1. Jak może wyglądać sytuacja w kwietniu, czy zwolnienia mogą się nasilić?
  2. Czy w rządowych rozwiązaniach – Tarczy Antykryzysowej i Finansowej – zabrakło jakiegoś istotnego elementu, który podniósłby optymizm wśród przedsiębiorców i skłonił ich do utrzymania miejsc pracy?
  3. Czy firmy będą proponować obniżki płac, aby nie zwalniać pracowników, a może będziemy obserwować oba zjawiska?
  4. Czy realna jest prognoza resortu pracy, według której pod koniec roku stopa bezrobocia ma sięgnąć 9-10 proc.?

 

Komentarz Moniki Smulewicz odnośnie powyższych zagadnień w tekście Eli Glapiak pt: Trudno o optymizm pracodawców. Rzeczywiste skutki kryzysu ujrzymy niebawem (tutaj >> klik) 

 

 

Szukasz informacji z zakresu prawa pracy w kontekście pandemii koronawirusa? Kliknij:

Koronawirus – prawa pracodawców i pracowników

 

Chcesz wiedzieć, z jakich rozwiązań mogą skorzystać przedsiębiorcy uratować miejsca pracy? Zajrzyj tutaj >> (klik).  

 

mm

Specjalista ds. marketingu produktowego w Grant Thornton. Prasowy dziennikarz ekonomiczny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, samodzielna księgowa. Wieloletni współpracownik Grupy Wydawniczej Infor oraz Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Pisała m.in. dla Dziennika Gazety Prawnej czy Wydawcy Harvard Business Review Polska. Laureatka wyróżnienia prasowego „Pióro Odpowiedzialności” przyznawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zobacz także

Skomentuj