MSZ przypomina: wjazd do Polski w związku z pracą zarobkową możliwy bez kwarantanny z całej UE i EOG oraz Szwajcarii i Wielkiej Brytanii

Od soboty do Polski można wjeżdżać bez kwarantanny w związku z pracą zarobkową już nie tylko z Niemiec, Czech, Słowacji i Litwy, ale także z państw całej UE i EOG oraz Szwajcarii i Wielkiej Brytanii!

 

Z obowiązkowej kwarantanny zwolnione są osoby przekraczające Polską granicę stanowiącą granicę wewnętrzną, w celach:

  • zawodowych,
  • służbowych
  • lub zarobkowych

wykonywanych w Polsce lub w państwie UE lub EOG.

Obowiązkową kwarantannę zniesiono także w przypadku osób pracujących na terenie SzwajcariiWielkiej Brytanii (na mocy zawartych przez te państwa porozumień z UE).

Dzieci uczęszczające do przedszkoli i szkół oraz studenci – wraz z opiekunami przekraczającymi z nimi granicę RP stanowiącą granicę wewnętrzną – także są zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny, jeśli pobierają naukę w Polsce lub państwie sąsiadującym.
Najnowsze przepisy umożliwiają ponadto przejazd przez Polskę zarówno rodakom, jak i cudzoziemcom – bez obowiązku kwarantanny – jeśli tranzyt odbywa się między godzinami 19.00-7.00. 
Szczegółowe rozporządzenie jest dostępne pod adresem: http://dziennikustaw.gov.pl/D2020000087801.pdf.

 

Potrzebujesz wsparcia dla swojej firmy w tym trudnym czasie?

Skorzystaj z pakietu szczepionkowego Grant Thornton >>.

Te usługi pomogą Tobie przetrwać kryzys >>.  

mm

Specjalista ds. marketingu produktowego w Grant Thornton. Prasowy dziennikarz ekonomiczny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, samodzielna księgowa. Wieloletni współpracownik Grupy Wydawniczej Infor oraz Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Pisała m.in. dla Dziennika Gazety Prawnej czy Wydawcy Harvard Business Review Polska. Laureatka wyróżnienia prasowego „Pióro Odpowiedzialności” przyznawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zobacz także

Skomentuj