Alert! 31 marca upływa termin wysyłki ZUS ZSWA!

Płatnicy, którzy mają obowiązek prowadzenia ewidencji pracowników wykonujących pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze oraz opłacania za tych pracowników składek na Fundusz Emerytur Pomostowych powinni do 31 marca złożyć druk ZUS ZSWA!

 

Przypominamy, że (zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 19 grudnia 2008 roku o emeryturach pomostowych, Dz. U. z 2018 r. poz. 1924) 31 marca 2021 r. upływa termin na złożenie dokumentu ZUS ZSWA za 2020 rok (tj. zgłoszenia / korekty danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze).

 

Więcej na temat tego:

  • po co ZUS co roku gromadzi dane z ZUS ZSWA,
  • komu przysługuje emerytura pomostowa
  • oraz co to są prace w szczególnych warunkach i o szczególnym charakterze, pisaliśmy tutaj >> (klik).

 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad wypełnienia dokumentu ZUS ZSWA opracowali pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w postaci poradnika „Zgłoszenie / korekta danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze” (pdf 6,8mb).

 

 

Potrzebujesz wsparcia w zakresie kadrowo-płacowym? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów Grant Thornton >>

 

mm

Specjalista ds. content marketingu w Grant Thornton. Prasowy dziennikarz ekonomiczny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, samodzielna księgowa. Wieloletni współpracownik Grupy Wydawniczej Infor oraz Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Pisała m.in. dla Dziennika Gazety Prawnej czy Wydawcy Harvard Business Review Polska. Laureatka wyróżnienia prasowego „Pióro Odpowiedzialności” przyznawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zobacz także

Skomentuj