RAPORT "HR-owiec na rynku pracy"!

Rynek pracy dla HR-owców odżył! Analizy Grant Thornton i Element wskazują na eksplozję ofert pracy dla specjalistów z wielu dziedzin z zakresu tzw. miękkiego i twardego HR-u. Poznaj szczegóły pierwszej edycji raportu!

 

Choć wybuch pandemii w minionym roku boleśnie odbił się także na HR-owcach w zakresie podaży pracy, teraz o posadę w działach kadrowo-płacowych jest nawet łatwiej, niż przed wybuchem koronakryzysu. W maju 2021 roku na 50 największych portalach rekrutacyjnych w Polsce zostało opublikowanych 7936 nowych ogłoszeń o pracę z szeroko rozumianego obszaru HR (tzw. HR miękkiego – m.in. rekrutacji czy szkoleń oraz tzw. HR twardego – naliczania płac czy prawa pracy). To najwyższy wynik od dwóch lat, czyli odkąd dostępne są porównywalne dane. Wobec analogicznego okresu z ubiegłego roku oznacza to wzrost o – bagatela – 95 proc.!

 

Powyższe wnioski płyną z pierwszej edycji raportu o sytuacji pracowników obszaru HR na rynku pracy, przygotowanego przez firmę Grant Thornton, świadczącą m.in. usługi outsourcingu kadr i płac oraz firmę Element, twórcę systemu automatyzującego proces rekrutacji. Co jeszcze można znaleźć w opracowaniu? Między innymi odpowiedzi na poniższe pytania.

 

  1. Jakie wynagrodzenie oferują HR-owcom pracodawcy?
  2. W jakich specjalizacjach ofert pracy dla HR-owców jest najwięcej?
  3. W jakich miastach otwartych jest najwięcej rekrutacji?
  4. Czego wymagają od HR-owców pracodawcy?
  5. Jakie benefity oferują im w ofertach pracy?

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

Zobacz także

Skomentuj