Deklaracja o rezygnacji z autozapisu do PPK - wzór 2023!

Wszystkie deklaracje o rezygnacji z wnoszenia płat do PPK utraciły ważność 28 lutego 2023 roku. Kto nie chce uczestniczyć w PPK, powinien złożyć nową deklarację o rezygnacji – do 31 marca 2023 roku.

 

28 lutego utraciły ważność wszystkie uprzednio złożone – pracodawcom przez pracowników – deklaracje o rezygnacji z wnoszenia wpłat do PPK. Jeśli pracownik podlegający (na mocy obowiązujących przepisów) automatycznemu zapisowi do PPK podtrzymuje swoją dotychczasową decyzję o braku chęci uczestnictwa w PPK, powinien złożyć nową deklarację o rezygnacji – w terminie 1-31 marca 2023 roku. Jeśli tego nie zrobi, pracodawca naliczy i potrąci z jego wynagrodzenia przysługującego za marzec 2023 r. wpłatę do PPK oraz przekaże ją instytucji finansowej, nie wcześniej niż 1 kwietnia 2023 roku. Pracownicy, którzy nie złożą deklaracji o rezygnacji z wnoszenia płat do PPK w okresie 1-31 marca 2023 roku, będą mogli zrezygnować z udziału w PPK w dowolnym momencie w przyszłości. Aby zrezygnować z oszczędzania, będą musieli złożyć swojemu pracodawcy pisemną deklarację o rezygnacji.

 

Może zainteresuje cię też >> Broszura PPK w Praktyce: Autozapis << autorstwa PFR Portal PPK sp. z o.o. Wydanie II

 

Obowiązujący wzór deklaracji o rezygnacji z PPK 2023

Poniżej załączamy gotowy wzór deklaracji o rezygnacji z wnoszenia płat do PPK. Wystarczy wydrukować, wypełnić i złożyć pracodawcy.

DEKLARACJA-O-REZYGNACJI-Z-DOKONYWANIA-WPLAT-do-PPK-2023.pdf

 

Potrzebujesz wsparcia w zakresie rozliczeń kadrowo-płacowych? Sprawdź >> outsourcing kadrowo-płacowy Grant Thornton << 

 

mm

Starszy specjalista ds. content marketingu w Grant Thornton. Prasowy dziennikarz ekonomiczny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, samodzielna księgowa. Wieloletni współpracownik Grupy Wydawniczej Infor oraz Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Pisała m.in. dla Dziennika Gazety Prawnej czy Wydawcy Harvard Business Review Polska. Laureatka wyróżnienia prasowego „Pióro Odpowiedzialności” przyznawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zobacz także