Mentalności obfitości kluczem do sukcesu

Optymalny mindset jako klucz do sukcesu w biznesie i życiu.

 

Ciągła pogoń za wygraną, kolejnym kontraktem, nieustające zabieganie o klientów – to zawodowe realia ludzi sukcesu. Dzisiejszy rekord staje się jutrzejszym punktem wyjścia. Krew, pot i łzy owocują większymi przychodami, wyższą pozycją, rozwojem biznesu, więc nie przestajemy biec. Każdy z nas przecież słyszał, że jeśli nie idziemy do przodu, to tak naprawdę się cofamy. Więc biegniemy dalej, aż zaczynamy tracić oddech. Sprawdzamy gdzie jest konkurencja, wciąż porównując się do innych, nerwowo oglądając się przez ramię.

 

Alternatywa wobec ciągłej pogoni za sukcesem?

Ale czy naprawdę tak musi być? Czy tej walki nie ma końca? Czy czyjaś wygrana musi być moją przegraną? Czy jeśli na chwilę się zatrzymam, to życie mnie zmieli i wypluje, a konkurencja odjedzie na milion mil, podbierając klientów? Gdzie znajduje się granica, kiedy można sobie wreszcie powiedzieć: „Wystarczy. Jestem zadowolona/zadowolony”?

 

Teoria mentalności obfitości

Zapraszam do przyjrzenia się teorii mentalności obfitości i niedostatku w biznesie oraz wiążącej się z nimi teorii gier, a także dość niedawno ukutego terminu „trauma pieniądza”. Wszystkie one dotyczą bardzo mocno polskiej historii i mają swoje odzwierciedlenie w swoistej zbiorowej mentalności Polaków. Jednak zrozumienie z czego wynika takie, a nie inne nastawienie pomaga w uświadomieniu sobie własnych ograniczeń i pozwala ruszyć naprzód, otwierając jeszcze szerzej drzwi do zawodowej i osobistej satysfakcji z pracy i życia generalnie. Powyższe zagadnienia są obszerne, stąd odsyłam do artykułu, w którym szczegółowo je omawiam >> na łamy magazynu FOCUS ON Business <<.

 

mm

Dyrektor Zarządzająca outsourcingiem rachunkowości, kadr i płac w Grant Thornton. Odpowiada za kształtowanie oferty, procedur oraz standardów świadczenia usług outsourcingowych. Podejmuje kluczowe decyzje w zakresie rozwoju biznesu oraz działań komunikacyjno-marketingowych. Związana jest z firmą od 2007 roku. Menedżer, z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich. Na bieżąco czuwa nad realizacją kilkuset kontraktów outsourcingowych, efektywnie kontrolując i zarządzając pracą kilkudziesięciu zespołów projektowych. Monika Smulewicz jest ekspertem w dziedzinie kadrowo-płacowej, z bogatym doświadczeniem szkoleniowym, doradczym i zamiłowaniem trenerskim. Wykładowca liczących się uczelni wyższych. Ceniona prelegentka konferencji i kongresów. Autorka specjalistycznych publikacji, aktywnie współpracująca z branżowymi mediami. Jej misją zawodową jest „dzielenie się wiedzą specjalistyczną w celu podniesienia jakości usług świadczonych przez przedsiębiorstwa na rzecz pracowników.”

Zobacz także