Alert! PIT – testy na COVID-19 bez podatku dla pracownika

Sfinansowany przez pracodawcę test na obecność koronawirusa dla pracownika nie stanowi przychodu, od którego należny jest podatek dochodowy od osób fizycznych.

 

Z pytaniem o interpretację, która zwalniałaby testy na COVID-19 z podatku dochodowego, wystąpił Dziennik Gazeta Prawna do Ministerstwa Finansów. W odpowiedzi przekazanej DGP resort nawiązał do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 8 lipca 2014 roku, wskazując jako uzasadnienie, iż profilaktycznie przeprowadzony test leży w interesie pracodawcy, co jest przesłanką do niezaliczania go do przychodu pracownika.

 

Potrzebujesz wsparcia w zakresie kadrowo-płacowym? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów Grant Thornton >>

 

Skorzystaj z pakietu szczepionkowego Grant Thornton >>.

 

Pobierz za darmo kalendarz kadrowego 2020 r. na obecny miesiąc (kliknij) 

 

 

oprac. HZK za The Center of Excellence, Outsourcing Grant Thornton

mm

Specjalista ds. marketingu produktowego w Grant Thornton. Prasowy dziennikarz ekonomiczny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, samodzielna księgowa. Wieloletni współpracownik Grupy Wydawniczej Infor oraz Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Pisała m.in. dla Dziennika Gazety Prawnej czy Wydawcy Harvard Business Review Polska. Laureatka wyróżnienia prasowego „Pióro Odpowiedzialności” przyznawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zobacz także

Skomentuj