Alert! Zasiłek opiekuńczy i dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 31 stycznia!

Do końca stycznia rodzice mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego oraz dodatkowego zasiłku opiekuńczego na dotychczasowych zasadach.

 

Rząd po wydłużeniu czasu obowiązywania restrykcji (miękkiego lockdownu) do końca bieżącego miesiąca przedłużył również dostępność zasiłku opiekuńczego oraz dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 31 stycznia. Mają funkcjonować w najbliższych dwóch tygodniach na dotychczasowych zasadach.

 

O wprowadzeniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego na czas tegorocznych ferii pisaliśmy tutaj >> (klik).

 

Rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw w ubiegły piątek i zaczęło obowiązywać dzisiaj (18 stycznia br.). Od 1 do 17 stycznia prawo do tych świadczeń zostało przyznane rodzicom na okres zimowych ferii, obowiązujących w tym roku w Polsce we wspólnym terminie na terenie całego kraju.

 

Potrzebujesz wsparcia w zakresie kadrowo-płacowym? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów Grant Thornton >>

 

mm

Specjalista ds. content marketingu w Grant Thornton. Prasowy dziennikarz ekonomiczny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, samodzielna księgowa. Wieloletni współpracownik Grupy Wydawniczej Infor oraz Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Pisała m.in. dla Dziennika Gazety Prawnej czy Wydawcy Harvard Business Review Polska. Laureatka wyróżnienia prasowego „Pióro Odpowiedzialności” przyznawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zobacz także

Skomentuj