Polski Ład, czyli zmiany podatkowe a wynagrodzenia w 2022 roku

Jak Polski Ład przełoży się na Twoje wynagrodzenie? Co z tą ulgą dla klasy średniej? Złożyć czy wycofać PIT-2? Sprawdź najnowszy informator Grant Thornton dla pracowników!

 

Regulacje Polskiego Ładu na pozór w kilku punktach mogą sprawiać wrażenie neutralnych, a nawet korzystnych finansowo, niestety – jak informuje Monika Smulewicz Dyrektor Zarządzająca outsourcingiem rachunkowości oraz kadr i płac w Grant Thornton, szczegółowa analiza nie pozostawia złudzeń – „po wejściu w szczegóły, pojawia się coraz więcej pytań, wątpliwości oraz potencjalnych ryzyk„.

 

Żeby zminimalizować poziom niepewności wśród osób zastanawiających się jak na ich wynagrodzenie wpłynie Polski Ład, eksperci Grant Thornton przygotowali informator, w którym wyjaśniają kluczowe zagadnienia, takie jak:

 

Warto zapoznać się z tym materiałem, ponieważ zależnie od indywidualnej sytuacji, konieczna może być weryfikacja statusu podatkowego oraz aktualizacja oświadczeń, które zostały załączone na końcu wspomnianego informatora.

 

Tutaj możesz zapoznać się z treścią tego opracowania >> Polski Ład, czyli zmiany podatkowe a wynagrodzenia w 2022 roku >> (klik).

Serdecznie zapraszamy do lektury i udostępniania tego materiału!

 

mm

Starszy specjalista ds. content marketingu w Grant Thornton. Prasowy dziennikarz ekonomiczny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, samodzielna księgowa. Wieloletni współpracownik Grupy Wydawniczej Infor oraz Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Pisała m.in. dla Dziennika Gazety Prawnej czy Wydawcy Harvard Business Review Polska. Laureatka wyróżnienia prasowego „Pióro Odpowiedzialności” przyznawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zobacz także

Skomentuj