Alert! Ostatnia chwila na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS!

Tylko do 30 czerwca br. przedsiębiorcy z małych i średnich firm mogą składać wniosek o zwolnienie z opłacania składek ZUS!

 

Przypominamy, że pełne zwolnienie ze składek przysługuje małym firmom, zgłaszającym do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 osób. Firmy zgłaszające do ubezpieczeń od 10 do 49 osób, mogą wnioskować o 50% umorzenia kwoty składek wykazanej w deklaracjach rozliczeniowych.

 

Potrzebujesz wsparcia w zakresie kadrowo-płacowym? Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów Grant Thornton >> 

 

ZUS przypomina, że jednym z warunków uzyskania zwolnienia z opłacania należności z tytułu składek, jest przesłanie deklaracji rozliczeniowych i imiennych raportów miesięcznych.

 

Chcesz wiedzieć, z jakich rozwiązań mogą skorzystać przedsiębiorcy uratować miejsca pracy? Zajrzyj tutaj >> (klik).  

 

 UWAGA! Od 24 czerwca br. wszystkie wnioski o wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej można składać jedynie elektronicznie, za pośrednictwem platformy PUE ZUS.

 

 

Potrzebujesz wsparcia dla swojej firmy w tym trudnym czasie?

Skorzystaj z pakietu szczepionkowego Grant Thornton >>.

Te usługi pomogą Tobie przetrwać kryzys >>.  

 

 

oprac. HZK za The Center of Excellence, Outsourcing Grant Thornton

źródła: https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/do-30-czerwca-mozna-skladac-wniosek-o-zwolnienie-ze-skladek/3433525

https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/zwolnienie-z-oplacania-skladek-konieczne-deklaracje-rozliczeniowe-i-imienne-raporty-miesieczne/3437988

https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/wnioski-o-wsparcie-z-zus-w-ramach-tarczy-antykryzysowej-tylko-elektronicznie/3451654

mm

Specjalista ds. content marketingu w Grant Thornton. Prasowy dziennikarz ekonomiczny z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym, samodzielna księgowa. Wieloletni współpracownik Grupy Wydawniczej Infor oraz Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Pisała m.in. dla Dziennika Gazety Prawnej czy Wydawcy Harvard Business Review Polska. Laureatka wyróżnienia prasowego „Pióro Odpowiedzialności” przyznawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zobacz także

Skomentuj