Apel Ministerstwa Zdrowia: „Wszyscy powinniśmy przejść na pracę zdalną”

Trzecia fala pandemii przybiera na sile – rzecznik prasowy resortu zdrowia zaapelował dziś do pracodawców o przejście na home office wszędzie tam, gdzie to możliwe.

 

Od minionej soboty, tj. 20 marca br,. w całym kraju obowiązują zwiększone restrykcje w związku z odnotowywanymi od kilku dni zwiększonymi liczbami zachorowań na wirusa Sars-Cov-2. Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii ponownie zostały zamknięte m.in.: baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness, hotele, restauracje, kina, teatry czy centra handlowe.

 

Dzień wcześniej (22 marca br.) także szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski, zaapelowało o drastyczne organicznie kontaktów społecznych oraz o powrót do pracy zdalnej w maksymalnym zakresie. Ze swoją prośbą zwrócił się zarówno do prywatnych, jak i publicznych pracodawców, by przeszli na pracę zdalną wszędzie tam, gdzie charakter pracy na to pozwala, aby „3 fala” epidemii w Polsce wyhamowała.

 

„Rano otrzymałem raport sanepidu, który identyfikuje ogniska zachorowań w ostatnim czasie w kraju. Raport dotyczył ostatnich trzech dni i prawie 50 proc. ognisk zakażeń koronawirusem jest identyfikowanych w zakładzie pracy” – powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej w Radomiu.

 

mm

Od 2019 roku w Departamencie Outsourcingu Grant Thornton. Absolwentka studiów magisterskich kulturoznawstwo USA na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studiów Podyplomowych z Kadr i Płac. Ukończyła kurs w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce i uzyskała kwalifikacje zawodowe jako 'Specjalista ds. Kadr i Płac'. Świadczy usługi kadrowe dla dużego, międzynarodowego przedsiębiorstwa.

Zobacz także

Skomentuj