Flash news – podsumowanie marca na blogu kadrowym i księgowym Grant Thornton

Zapraszam na podsumowanie marca 2021 roku na blogu kadrowym oraz księgowym ekspertów Grant Thornton – miesiąca ważnych zmian w terminach sprawozdawczych, branżowej Tarczy 8.0 oraz III fali pandemii.

 

Marzec 2021 obfitował w szereg zwrotów akcji:

  • przedsiębiorcy kilkakrotnie drżeli na wieść o kolejnych konferencjach prasowych ministra zdrowia, podczas których dowiadywali się, co – również w biznesie – będzie wolno, a co nie;
  • szefostwo Ministerstwa Finansów raz ogłaszało, że wydłużenie terminów sprawozdawczych w przypadku sektora prywatnego nie będzie miało w tym roku miejsca, po czym jednak swoje zdanie zmieniało;
  • sędziowie w Polsce (Trybunał Konstytucyjny – w sprawie podatku od nieruchomości) oraz w UE (Trybunał Sprawiedliwości Unii europejskiej – w sprawie polskiego podatku handlowego i węgierskiego reklamowego czy niezgodności polskich przepisów dotyczących rozliczania VAT w transakcjach WNT) wydawali wyroki, które diametralnie mogą zmienić sytuację tysięcy podmiotów gospodarczych.

 

Dla wielu pracodawców w Polsce w marcu istotna była także uruchomiona kolejna branżowa Tarcza – 8.0, dalsze prace nad uregulowaniem tzw. home office w Kodeksie pracy, ewentualnych szczepień pracowników, możliwości zdalnej pracy podczas izolacji czy kwarantanny itd. To oczywiście nie wszystko – o tym, co najważniejsze pisali eksperci Grant Thornton na Blogu HRKsięgowość jest sexy oraz głównej witrynie Grant Thornton. Serdecznie zapraszam na filmowe podsumowanie ich kluczowych publikacji!

 

Filmowy skrót znajduje się pod tym linkiem: https://youtu.be/SJ3nQVMNrbM

Do zobaczenia!

 

mm

Menedżer ds. marketingu, Outsourcing Grant Thornton

Zobacz także

Skomentuj