Kalkulator wynagrodzeń dla pracodawcy część IV: Ania Kowalska na urlopie macierzyńskim

Ania Kowalska na urlopie macierzyńskim – kalkulator wynagrodzenia.

 

Dziś IV część naszych publikacji z serii „Kalkulator wynagrodzeń dla pracodawcy”. Dla przypomnienia: w odcinku nr 1 poznajemy główną bohaterkę – Anię Kowalską, która dostaje pierwszą pracę na umowie zleceniu (szczegóły tutaj >> ). Po upływie pierwszej umowy, pracodawca proponuje jej przejście na umowę o pracę (więcej tutaj >> ), po czym Ania podejmuje dodatkowe zatrudnienie na umowę o dzieło, u innego zleceniodawcy (przeczytasz więcej tutaj >> ). Czas płynie, kariera naszej bohaterki się rozwija, podobnie jak jej życie prywatne. W końcu Ania Kowalska zostaje mamą. Jak to policzyć od strony kadrowo-płacowej? Z perspektywy osoby rozliczającej jej wynagrodzenie, kalkulacje dotyczące urlopu macierzyńskiego czy rodzicielskiego zasadniczo nie różnią się od wyliczeń zasiłku chorobowego. Poniżej szczegółowe informacje.

 

Urlop macierzyński/rodzicielski

Przy złożeniu wniosku w ustawowym terminie, wysokość zasiłku przysługującego osobie przebywającej zarówno na urlopie macierzyńskim, jak i rodzicielskim, wynosi 80% podstawy wynagrodzenia przez cały okres trwania w/w urlopów.

W przypadku złożenia przez pracownika wniosków oddzielnie, najpierw w sprawie urlopu macierzyńskiego, a następnie rodzicielskiego, początkowo (przez pierwszych 26 tygodni) wypłacany jest zasiłek w wysokości 100%, a następnie (przez drugie 26 tygodni) w wysokości 60% podstawy wynagrodzenia.

 

Pobierz za darmo kalendarz kadrowego 2020 r. na obecny miesiąc (kliknij) 

Kalkulator wynagrodzeń – urlop macierzyński/rodzicielski

Poniżej poglądowa część naszego kalkulatora.

 

Jak zawsze pozostajemy do Twojej dyspozycji, służąc swoim doświadczeniem i pomocą >> 

 

W naszej serii ukażą się kolejno:

  1. Ania Kowalska na umowie zleceniu
  2. Ania Kowalska na umowie o pracę
  3. Ania Kowalska na umowie o dzieło
  4. Ania Kowalska na urlopie macierzyńskim
  5. Ania Kowalska a zasiłek opiekuńczy przy chorobie dziecka
  6. Ania Kowalska dostaje mandat
  7. Ania Kowalska zmienia pracodawcę

 

Potrzebujesz wsparcia w tym trudnym czasie?

Skorzystaj z pakietu szczepionkowego Grant Thornton >>

 Te usługi pomogą Tobie przetrwać kryzys. 

 

Chcesz wiedzieć skąd wziąć pieniądze na wypłaty dla pracowników? Zajrzyj tutaj aby sprawdzić rozwiązania Tarczy Antykryzysowej >> (klik).

Interesują Cię inne zagadnienia z zakresu prawa pracy w kontekście pandemii koronawirusa? Zapoznaj się z naszym informatorem >> (klik).

 

Zobacz także

Skomentuj