Flash news – podsumowanie lutego na blogu kadrowym i księgowym Grant Thornton

Zapraszam na podsumowanie lutego 2021 roku na blogu kadrowym oraz księgowym ekspertów Grant Thornton – miesiąca zmian w obostrzeniach, ale nie tylko!

 

Luty 2021 roku był pełen zmian w rozporządzeniach dotyczących pandemicznych zakazów i nakazów. Najpierw 5 lutego dowiedzieliśmy o ich luzowaniu od 12 lutego. Do funkcjonowania wróciły (w reżimie sanitarnym): hotele i miejsca noclegowe, kina, teatry, filharmonie i opery oraz boiska zewnętrzne, sport amatorski na zewnątrz, korty tenisowe, baseny czy stoki narciarskie. Jednak już samo rozporządzenie opublikowane 11 lutego zawierało sporo zaskoczeń – m.in. decyzję o otwarciu kasyn z brakiem zakazu spożywania w nich posiłków czy napojów. Następnie 22 lutego w Dzienniku Ustaw została opublikowana kolejna nowelizacja lockdownowych przepisów, tuż przed kolejną konferencją prasową, która miała miejsce 24 lutego. Rząd ogłosił wówczas, że zdecydował się zrobić krok wstecz, cofając luzowanie obostrzeń wyłącznie w województwie Warmińsko-Mazurskim.

 

Dla przedsiębiorców w lutym istotne było również m.in. ogłoszenie wprowadzenia Jednolitego Pliku Ubezpieczeniowego czy informacje dotyczące zasad kontroli z Państwowej Inspekcji Pracy. Ale to oczywiście nie wszystko. O tym, co najważniejsze dla przedsiębiorców, pisali eksperci Grant Thornton na Blogu HRKsięgowość jest sexy oraz głównej witrynie Grant Thornton. Zapraszam na filmowe podsumowanie ich kluczowych publikacji!

 

Filmowy skrót znajduje się pod tym linkiem: https://youtu.be/QHBnMmXsnHU

Do zobaczenia!

 

mm

Menedżer ds. marketingu, Outsourcing Grant Thornton

Zobacz także

Skomentuj