Flash news - podsumowanie sierpnia 2022 na blogach kadrowym i księgowym Grant Thornton

Zapraszam na podsumowanie sierpnia 2022 roku na blogu kadrowym oraz księgowym ekspertów Grant Thornton – miesiąca spod znaku zanieczyszczonej Odry, wrzawy wokół dodatku węglowego i poziomu inflacji, która przebiła kolejną barierę.

 

Sierpień 2022 roku był czasem oswajania się przedsiębiorców i ekspertów ds. księgowości, podatków, kadr i płac, z mnóstwem zmian legislacyjnych, jakie weszły w życie miesiąc wcześniej, głównie wskutek nowelizacji tzw. Polskiego Ładu.

Dużo emocji towarzyszyło także np. kwestiom zmian w CIT, ponad 15% wzrostowi składek ZUS od 2023 dla przedsiębiorców, czy istotnemu wzrostowi przyszłorocznych stawek maksymalnych dla podatków i opłat lokalnych. Z pewną dozą ulgi z kolei płatnicy obserwowali dane płynące z rynku pracy, wskazujące na spadającą podaż ofert pracy i presji na wynagrodzenia, a także rosnącą lojalność wobec pracodawców. Również w większości przychylnie oceniali planowane zmiany w SLIM VAT 3 i udogodnienie w e-Urzędzie Skarbowym.

Podczas gdy księgowi, doradcy podatkowi czy kadrowe, starali się wszystko opanować i dobrze policzyć, upalną sierpniową aurę do czerwoności rozgrzewały takie wydarzenia, jak katastrofa ekologiczna na Odrze, regulacje uprawniające do uzyskania dodatku węglowego – i luki prawne oraz dane o inflacji, która zamiast zwolnić, przyspieszyła do nie notowanego od dziesięcioleci poziomu 16,1%, zaskakując większość analityków.

 

Poniżej kilka kluczowych publikacji z minionego miesiąca zebranych ze wszystkich kanałów komunikacji Grant Thornton, które polecam szczególnej uwadze:

Na blogu Poradnik HR polecam przede wszystkim te pozycje:

 

Z kolei z bloga Księgowość jest sexy wybrałam dla Was zwłaszcza te artykuły:

 

Natomiast na domowej witrynie Grant Thornton Waszej uwadze polecam następujące teksty i opracowania:

 

Chcesz być na bieżąco? Zapraszam do regularnego odwiedzania naszych stron:

🌐http://poradnikhr.blog/​​

🌐http://ksiegowoscjestsexy.blog/​​

🌐http://doradcypodatkowi.blog/​​

🌐https://grantthornton.pl/​​

#Księgowość​​ #Kadry​​ #Rachunkowość​​ #Outsourcing​​

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam na filmowe podsumowanie sierpnia 2022 roku. Do zobaczenia pod tym adresem: https://youtu.be/Tk2uZl60kPE

mm

Menedżer ds. marketingu w Departamencie Outsourcingu Grant Thornton. Kasia ma wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów i zarządzaniu ludźmi oraz w zarządzaniu projektami. Jest odpowiedzialnym liderem stawiającym w centrum swój zespół, który zawsze wspiera oraz menedżerem silnie zorientowanym na wyniki. W pracy stawia na trwałe relacje biznesowe, a także kreatywność i ciągły rozwój, które zapewniają elastyczność niezbędną do znajdowania odpowiedzi na nieustannie zmieniające się warunki rynkowe.

Zobacz także

Skomentuj