Flash news - podsumowanie kwietnia 2022 na blogach kadrowym i księgowym Grant Thornton

Zapraszam na podsumowanie kwietnia 2022 roku na blogu kadrowym oraz księgowym ekspertów Grant Thornton – miesiąca nowelizacji Polskiego Ładu, rocznego rozliczenia PIT oraz kolejnych sankcji na Rosję.

 

W kwietniu na arenie międzynarodowej w kontekście gospodarczym mieliśmy do czynienia przede wszystkim z kolejnymi reakcjami NATO i UE oraz innych państw (m.in. Japonii Australii) na inwazję Rosji na Ukrainę – głównie w postaci kolejnego pakietu sankcji nałożonego na rosyjskie firmy i osoby prywatne. W tle – wybory parlamentarne na Węgrzech (wygrane przez dotychczasowego premiera Viktora Orbana) oraz prezydenckie we Francji (wygrane również przez dotychczas urzędującego prezydenta – Emanuela Macrona).

W Polsce kwiecień 2022 stał gospodarczo przede wszystkim pod znakiem prac nad nowelizacją Polskiego Ładu w zakresie PIT, sygnałów pokazujących stale rosnącą inflację oraz wzrost presji wynagrodzeniowej. Podatnicy musieli do 2 maja rozliczyć się z PIT za rok 2021, a przedsiębiorcy starali się trzymać rękę na pulsie obserwując w jakim kierunku zmierzają zmiany geopolityczne i co to będzie oznaczało dla ich biznesu.

 

Poniżej kilka kluczowych publikacji z minionego miesiąca zebranych ze wszystkich kanałów komunikacji Grant Thornton, które w powyższym kontekście polecam szczególnej uwadze:

Na blogu Poradnik HR polecam przede wszystkim te pozycje:

 

Z kolei z bloga Księgowość jest sexy wybrałam dla Was zwłaszcza te artykuły:

 

Natomiast na domowej witrynie Grant Thornton Waszej uwadze polecam następujące teksty i opracowania:

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapraszam do regularnego odwiedzania naszych stron:

🌐http://poradnikhr.blog/​​

🌐http://ksiegowoscjestsexy.blog/​​

🌐http://doradcypodatkowi.blog/​​

🌐https://grantthornton.pl/​​

#Księgowość​​ #Kadry​​ #Rachunkowość​​ #Outsourcing​​

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam na filmowe podsumowanie kwietnia 2022 roku. Do zobaczenia pod tym adresem:

mm

Menedżer ds. marketingu w Departamencie Outsourcingu Grant Thornton. Kasia ma wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów i zarządzaniu ludźmi oraz w zarządzaniu projektami. Jest odpowiedzialnym liderem stawiającym w centrum swój zespół, który zawsze wspiera oraz menedżerem silnie zorientowanym na wyniki. W pracy stawia na trwałe relacje biznesowe, a także kreatywność i ciągły rozwój, które zapewniają elastyczność niezbędną do znajdowania odpowiedzi na nieustannie zmieniające się warunki rynkowe.

Zobacz także

Skomentuj