Flash news - podsumowanie lipca 2022 na blogach kadrowym i księgowym Grant Thornton

Zapraszam na podsumowanie lipca 2022 roku na blogu kadrowym oraz księgowym ekspertów Grant Thornton – miesiąca wejścia w życie Polskiego Ładu 2.0 oraz znikającego ze sklepowych półek cukru, a gdzieniegdzie nawet… octu!

 

Lipiec 2022 roku był czasem wejścia w życie szeregu zmian wynikających z nowelizacji tzw. Polskiego Ładu. Zmiany dotyczące naliczania wynagrodzeń (w tym plany odnośnie minimalnego wynagrodzenia na rok 2023) oraz możliwości zmiany formy opodatkowania w ciągu roku bodaj najbardziej energetyzowały podatników. Konkurować z tymi zagadnieniami mogło jedynie „białe złoto”, jak niektórzy internauci zaczęli nazywać cukier, znikający z półek wskutek samonapędzającej się spirali popytowo-podażowej i stadnych zachowań konsumentów. Także „czarne złoto” – węgiel – znalazło się w błysku jupiterów, po ogłoszeniu przez rząd dodatku węglowego. Nie był to absolutnie czas „ogórkowy”, a może szkoda…

 

Poniżej kilka kluczowych publikacji z minionego miesiąca zebranych ze wszystkich kanałów komunikacji Grant Thornton, które w powyższym kontekście polecam szczególnej uwadze:

 

Wyraź swoją opinię w ANKIECIE – ostatnie dni!!!  >> Ratowniczy na trudne czasy: outsourcing! << 

Zachęcam także do pobierania i udostępniania >> Kalendarza księgowego i kadrowego na czerwiec 2022 r. <<

Na blogu Poradnik HR polecam przede wszystkim te pozycje:

Z kolei z bloga Księgowość jest sexy wybrałam dla Was zwłaszcza te artykuły:

 

Natomiast na domowej witrynie Grant Thornton Waszej uwadze polecam następujące teksty i opracowania:

 

Chcesz być na bieżąco? Zapraszam do regularnego odwiedzania naszych stron:

🌐http://poradnikhr.blog/​​

🌐http://ksiegowoscjestsexy.blog/​​

🌐http://doradcypodatkowi.blog/​​

🌐https://grantthornton.pl/​​

#Księgowość​​ #Kadry​​ #Rachunkowość​​ #Outsourcing​​

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam na filmowe podsumowanie lipca 2022 roku. Do zobaczenia pod tym adresem: https://youtu.be/2-bDbgYJewo

mm

Menedżer ds. marketingu w Departamencie Outsourcingu Grant Thornton. Kasia ma wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów i zarządzaniu ludźmi oraz w zarządzaniu projektami. Jest odpowiedzialnym liderem stawiającym w centrum swój zespół, który zawsze wspiera oraz menedżerem silnie zorientowanym na wyniki. W pracy stawia na trwałe relacje biznesowe, a także kreatywność i ciągły rozwój, które zapewniają elastyczność niezbędną do znajdowania odpowiedzi na nieustannie zmieniające się warunki rynkowe.

Zobacz także

Skomentuj