Flash news - podsumowanie września na blogu HR oraz księgowym Grant Thornton

Zapraszamy na filmowe podsumowanie mijającego miesiąca na blogach Poradnik HR oraz Księgowość Jest Sexy Grant Thornton!

 

Lato już za nami, ale w powietrzu do końca września utrzymywała się gorąca atmosfera – nie tylko ze względu na spory między koalicjantami obozu rządzącego, ale także przez szereg rządowych decyzji dotyczących zwłaszcza stanowionego prawa. Na bieżąco informowaliśmy o nich na blogach kadrowym oraz księgowym Grant Thornton, a także na naszej firmowej witrynie.

 

Ustanowione przez rządzących stawki minimalnego wynagrodzenia i ich skutki, a także ponowna zapowiedź oskładkowania umów cywilnoprawnych – do czerwoności rozgrzewały opinię publiczną. Gorącymi tematami były także m.in.: ulga abolicyjna (ostatecznie nie zniesiona, ale ograniczona), zerowy PIT dla stażystów i praktykantów czy zwrot przez ZUS nadpłaconych składek za kwiecień i maj. A to tylko garść przykładów spośród kilkudziesięciu zagadnień, jakie nasi eksperci poruszali w minionym miesiącu na blogu Poradnik HR Grant Thornton oraz WWW GT.

Ponadto we wrześniu nasze koleżanki i koledzy przygotowali ćwiczenia z angielskiego dla zespołów płacowych, natomiast Wojtek Chromik – bardzo interesujący cykl artykułów na temat kompetencji przyszłości.

 

Serdecznie zapraszam do zapoznania się nie tylko ze wspomnianymi zagadnieniami, ale do odświeżenia sobie kluczowych doniesień, z jakimi we wrześniu musiał się mierzyć rodzimy biznes i gospodarka. Filmowy skrót znajduje się pod tym linkiem: https://youtu.be/7Kjy1z_jOc8 Zapraszam!

 

 

Każdego dnia staramy się dostarczać wyłącznie rzetelnych informacji – najszybciej jak to możliwe. Mamy bowiem świadomość, że mogą stanowić cenny oręż dla firm zbrojących się na wieszczoną obecnie przez wielu analityków drugą falę pandemii. Jednakże wspólnie nie daliśmy się pierwszej fali – nie damy się również żadnej następnej, silniejsi i mądrzejsi o dotychczasowe doświadczenia!

Wszystkiego dobrego i do zobaczenia!

 

mm

Menedżer ds. marketingu, Outsourcing Grant Thornton

Zobacz także

Skomentuj