Flash news - podsumowanie września 2022 na blogach kadrowym i księgowym Grant Thornton

Zapraszam na podsumowanie września 2022 roku na blogu kadrowym oraz księgowym ekspertów Grant Thornton – miesiąca spod znaku kumulacji niekorzystnych zjawisk legislacyjnych, ekonomicznych i geopolitycznych.

 

Obyś żył w ciekawych czasach – to znane przekleństwo niestety bardzo mocno pasuje do naszej rzeczywistości. W geopolityce we wrześniu jedno przełomowe wydarzenie goniło drugie: od śmierci Michaiła Gorbaczowa, a kilka dni później Królowej Elżbiety II, przez groźby Władimira Putina dotyczące użycia broni nuklearnej oraz organizację „referendów” w okupowanej części Ukrainy, po ataki na gazociąg Nord Stream.

Na krajowym podwórku, zamiast jednoczyć siły i środki, politycy od prawa do lewa – najwyraźniej szanujący ugruntowaną polską tradycję waśni i sporów – prześcigali się we wzajemnym obwinianiu za sytuację z brakiem węgla i unijnych funduszy pomocowych oraz w proponowaniu coraz to „lepszych” rozwiązań przedsiębiorcom, którym chyba już z bezsilności ręce opadają do kolan. Mają bowiem do wyboru pełen kalejdoskop rozwiązań mogących postawić ich firmy na skraj upadłości: od podniesionej minimalnej płacy na rok 2023 (którą rząd wyśrubował grubo ponad oczekiwania nawet samych związków zawodowych, a sfinansować będą musieli pracodawcy), przez zapowiedziany przez Jacka Sasina podatek od nadmiarowych zysków (co do którego wątpliwości natury konstytucyjnej mają chyba nawet sami autorzy), po szybujące kursy obcych walut bijące kolejne historyczne rekordy.

W takich warunkach wszyscy funkcjonowaliśmy we wrześniu 2022 roku, toteż nasi eksperci mieli ręce pełne pracy, a jedna publikacja poprzedzała następną. Poniżej kilka kluczowych artykułów z minionego miesiąca zebranych ze wszystkich kanałów komunikacji Grant Thornton, które polecam szczególnej uwadze, na czele z raportem na temat outsourcingu finansowo-księgowego oraz kadrowo-płacowego, który w czasach tak skrajnej niepewności na rynkach przeżywa swoisty renesans, jako narzędzie umożliwiające cięcie kosztów i koncentrację na rdzeniu biznesu:

Na blogu Poradnik HR polecam przede wszystkim te pozycje:

 

Z kolei z bloga Księgowość jest sexy wybrałam dla Was zwłaszcza te artykuły:

 

Natomiast na domowej witrynie Grant Thornton Waszej uwadze polecam następujące teksty i opracowania:

 

Chcesz być na bieżąco? Zapraszam do regularnego odwiedzania naszych stron:

🌐http://poradnikhr.blog/​​

🌐http://ksiegowoscjestsexy.blog/​​

🌐http://doradcypodatkowi.blog/​​

🌐https://grantthornton.pl/​​

#Księgowość​​ #Kadry​​ #Rachunkowość​​ #Outsourcing​​

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam na filmowe podsumowanie września 2022 roku. Do zobaczenia pod tym adresem: https://www.youtube.com/watch?v=hl5v-rsqJNc 

mm

Menedżer ds. marketingu w Departamencie Outsourcingu Grant Thornton. Kasia ma wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów i zarządzaniu ludźmi oraz w zarządzaniu projektami. Jest odpowiedzialnym liderem stawiającym w centrum swój zespół, który zawsze wspiera oraz menedżerem silnie zorientowanym na wyniki. W pracy stawia na trwałe relacje biznesowe, a także kreatywność i ciągły rozwój, które zapewniają elastyczność niezbędną do znajdowania odpowiedzi na nieustannie zmieniające się warunki rynkowe.

Zobacz także

Skomentuj