Flash news - podsumowanie maja 2022 na blogach kadrowym i księgowym Grant Thornton

Zapraszam na podsumowanie maja 2022 roku na blogu kadrowym oraz księgowym ekspertów Grant Thornton – miesiąca szalejącej inflacji, zniesienia stanu epidemii w Polsce, a także m.in. zmian w księgowości i podatkach czy Kodeksie pracy.

 

Maj 2022 roku był pełen ważnych wydarzeń politycznych i gospodarczych. Zapadały decyzje, które bezpośrednio przełożyły się i będą się przekładały na gospodarkę w kolejnych miesiącach i latach – m.in. dotyczące źródeł pozyskiwania energii z paliw kopalnych oraz odnawialnych, w kontekście wojny w Ukrainie. Szalejąca inflacja pustoszyła portfele m.in. mieszkańców Turcji, państw bałtyckich, ale także USA (gdzie we znaki dawały się gł. ceny żywności, których roczna dynamika była najwyższa od listopada 1980 roku) czy Niemiec (u naszych zachodnich sąsiadów wstępne dane dotyczące inflacji w maju wskazały 7,9 proc. rok do roku, tj. najwyższy poziom od przełomu 1973 i 1974 roku). Równocześnie szef misji ekspertów Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) Pierre Vauthier ostrzegł, że najgorsza faza kryzysu żywnościowego dopiero przed nami.

Na polskim gruncie maj był miesiącem zniesienia stanu epidemii oraz idącymi za tym zmianami w różnych regulacjach, m.in w zakresie ulg czy podatków. Dyskutowano także np. na temat przyszłorocznej płacy minimalnej oraz rynku pracy, zasilanego również przez uchodźców z Ukrainy. Na arenie politycznej toczyły się m.in. negocjacje nakierowane na pozyskanie pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy. Tymczasem przeciętni Polacy mocno trzymali się za portfele – majowa inflacja wystrzeliła do 13,9 proc. z 12,4 proc. w kwietniu!

 

Poniżej kilka kluczowych publikacji z minionego miesiąca zebranych ze wszystkich kanałów komunikacji Grant Thornton, które w powyższym kontekście polecam szczególnej uwadze:

 

Gorąco zapraszam do udziału w ANKIECIE >> Ratowniczy na trudne czasy: outsourcing! << 

Zachęcam także do pobierania i udostępniania >> Kalendarza księgowego i kadrowego na czerwiec 2022 r. <<

Na blogu Poradnik HR polecam przede wszystkim te pozycje:

Z kolei z bloga Księgowość jest sexy wybrałam dla Was zwłaszcza te artykuły:

 

Natomiast na domowej witrynie Grant Thornton Waszej uwadze polecam następujące teksty i opracowania:

 

Chcesz być na bieżąco? Zapraszam do regularnego odwiedzania naszych stron:

🌐http://poradnikhr.blog/​​

🌐http://ksiegowoscjestsexy.blog/​​

🌐http://doradcypodatkowi.blog/​​

🌐https://grantthornton.pl/​​

#Księgowość​​ #Kadry​​ #Rachunkowość​​ #Outsourcing​​

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam na filmowe podsumowanie maja 2022 roku. Do zobaczenia pod tym adresem:

mm

Menedżer ds. marketingu w Departamencie Outsourcingu Grant Thornton. Kasia ma wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów i zarządzaniu ludźmi oraz w zarządzaniu projektami. Jest odpowiedzialnym liderem stawiającym w centrum swój zespół, który zawsze wspiera oraz menedżerem silnie zorientowanym na wyniki. W pracy stawia na trwałe relacje biznesowe, a także kreatywność i ciągły rozwój, które zapewniają elastyczność niezbędną do znajdowania odpowiedzi na nieustannie zmieniające się warunki rynkowe.

Zobacz także

Skomentuj