Flash news - podsumowanie października 2022 na blogach kadrowym i księgowym Grant Thornton

Zapraszam na podsumowanie października 2022 roku na blogu kadrowym oraz księgowym ekspertów Grant Thornton, w którym celebrowaliśmy V edycję Client Week!

 

Ten miesiąc był dla nas wyjątkowy, a to za sprawą nie tylko wielu wydarzeń, w których nasi eksperci brali udział, ale także V już edycji Client Week 💜! Impreza ta zgromadziła w tym roku aż 1346 uczestników, którzy przez 5 dni mogli uczestniczyć w 40 wystąpieniach, zgrupowanych w 7 blokach tematycznych. Nasi klienci – bo to do nich kierujemy co roku to wydarzenie – mogli się zapoznać z najnowszymi zmianami w polskim prawie, a także dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować firmę do funkcjonowania w tak niepewnych czasach.

 

A co jeszcze ważnego wydarzyło się w październiku, o czym warto pamiętać?

Ustawodawcy rzadko dostarczają nam powodów umożliwiających chwalenie owoców ich prac, jednak na zmiany w prawie pracy czekają nie tylko pracownicy, ale i pracodawcy, odbierając je bardzo pozytywnie. Czy nowelizacja Kodeksu pracy wejdzie w życie z początkiem nowego roku? Miejmy nadzieję! Tymczasem polecamy nasz cykl o zmianach w prawie pracy – najnowsza publikacja z tej serii odpowiada na pytania o >> zmiany w zasadach udzielania i korzystania z urlopu wychowawczego <<.

Z pewnością odetchnęli też przedsiębiorcy na informacje o tym, że Prezydent podpisał ustawę modyfikującą przepisy o CIT i przedłużającą Tarczę Antyinflacyjną do końca bieżącego roku.

Dobre dane płyną też z rynku pracy, który kolejny miesiąc z rzędu broni się przed kryzysem.

Niestety są też mniej optymistyczne wieści – produkcja prawa po raz kolejny wymyka się spod kontroli. W trzech kwartałach 2022 r. przyjęto w Polsce 21 842 strony maszynopisu aktów prawnych najwyższego rzędu. To o 52% więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – wynika z najnowszej aktualizacji „Barometru stabilności otoczenia prawnego”.

 

Oto kilka wybranych publikacji, jakie pojawiły się w minionym miesiącu we wszystkich kanałach komunikacji Grant Thornton, które polecam uwadze:

 

Na blogu Poradnik HR polecam przede wszystkim te pozycje:

Z kolei z bloga Księgowość jest sexy wybrałam dla Was zwłaszcza te artykuły:

 

Natomiast na domowej witrynie Grant Thornton Waszej uwadze polecam następujące teksty i opracowania:

 

Chcesz być na bieżąco? Zapraszam do regularnego odwiedzania naszych stron:

🌐http://poradnikhr.blog/​​

🌐http://ksiegowoscjestsexy.blog/​​

🌐http://doradcypodatkowi.blog/​​

🌐https://grantthornton.pl/​​

#Księgowość​​ #Kadry​​ #Rachunkowość​​ #Outsourcing​​

 

mm

Menedżer ds. marketingu w Departamencie Outsourcingu Grant Thornton. Kasia ma wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów i zarządzaniu ludźmi oraz w zarządzaniu projektami. Jest odpowiedzialnym liderem stawiającym w centrum swój zespół, który zawsze wspiera oraz menedżerem silnie zorientowanym na wyniki. W pracy stawia na trwałe relacje biznesowe, a także kreatywność i ciągły rozwój, które zapewniają elastyczność niezbędną do znajdowania odpowiedzi na nieustannie zmieniające się warunki rynkowe.

Zobacz także

Skomentuj