Flash news - podsumowanie stycznia 2022 na blogach kadrowym i księgowym Grant Thornton

Oto pierwsze podsumowanie 2022 roku na blogu kadrowym oraz księgowym ekspertów Grant Thornton – miesiąca na przemian mrożącego krew w żyłach i rozpalającego najgorętsze emocje wokół rozwiązań Polskiego Ładu.

 

Styczeń 2022 roku był miesiącem wejścia w życie tzw. Polskiego Ładu – najbardziej ambitnej solidarnościowej reformy systemu podatkowego, jakiej podjęliśmy się w ciągu 30 lat”, jak stwierdził premier. Niestety Polski Ład okazał się w większości falstartem, jak zresztą jeszcze w listopadzie i grudniu 2021 przewidywała spora część ekspertów oraz środowiska biznesowe. W większości, ponieważ sam aspekt chaosu wokół naliczania wynagrodzeń poruszył prawdopodobnie zdecydowaną większość Polaków.

W pierwszym miesiącu obowiązywania nowych regulacji Polski Ład doczekał się kilku łat oraz jednej afery – wokół tzw. „Pałacyku plus” (czyli ulgi na zabytki). Niestety, na tym się zapewne nie skończy, ponieważ obecnie w Senacie czeka nowelizacja Polskiego Ładu, która jednak nie zawiera wszystkich zmian zapowiedzianych przez premiera Morawieckiego podczas jednej z jego konferencji prasowych.

Księgowi, kadrowi, doradcy podatkowi, przedsiębiorcy i wielu urzędników państwowych mają jeszcze nadzieję, że rząd wycofa się z Polskiego Ładu i przesunie jego termin obowiązywania o rok, zapewniając niezbędne vacatio legis na przygotowanie się do zmian. Ta decyzja  wymagałaby jednak sporej odwagi, a doświadczenie uczy, iż taki scenariusz jest niezwykle mało prawdopodobny.

Eksperci Grant Thornton przygnieceni ogromem prac związanych z zamknięciem roku oraz wejściem w życie Polskiego Ładu opublikowali nieco mniej treści, niż w poprzednich miesiącach – licząc na zrozumienie czytelników w tych wyjątkowych okolicznościach. Poniżej przegląd najważniejszych z nich.

 

Oto kilka wybranych publikacji, jakie pojawiły się w minionym miesiącu we wszystkich kanałach komunikacji Grant Thornton, które polecam szczególnej uwadze:

Na blogu Poradnik HR polecam przede wszystkim te pozycje:

 

Z kolei z bloga Księgowość jest sexy wybrałam dla Was zwłaszcza te artykuły:

 

Natomiast na domowej witrynie Grant Thornton Waszej uwadze polecam następujące teksty i opracowania:

 

 

Chcesz być na bieżąco? Zapraszam do regularnego odwiedzania naszych stron:

🌐http://poradnikhr.blog/​​

🌐http://ksiegowoscjestsexy.blog/​​

🌐http://doradcypodatkowi.blog/​​

🌐https://grantthornton.pl/​​

#Księgowość​​ #Kadry​​ #Rachunkowość​​ #Outsourcing​​

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam na filmowe podsumowanie stycznia 2022 roku. Do zobaczenia pod tym adresem:

mm

Menedżer ds. marketingu w Departamencie Outsourcingu Grant Thornton. Kasia ma wieloletnie doświadczenie w budowaniu zespołów i zarządzaniu ludźmi oraz w zarządzaniu projektami. Jest odpowiedzialnym liderem stawiającym w centrum swój zespół, który zawsze wspiera oraz menedżerem silnie zorientowanym na wyniki. W pracy stawia na trwałe relacje biznesowe, a także kreatywność i ciągły rozwój, które zapewniają elastyczność niezbędną do znajdowania odpowiedzi na nieustannie zmieniające się warunki rynkowe.

Zobacz także

Skomentuj